۸ روز پیش بود که شورای شهر آزادشهر بصورت محرمانه ۲۳ سوال از شهردار آزادشهر پرسیدند و شب گذشته شهردار برای پاسخ گویی به صحن شورا آمد. همانگونه که در خبرهای پیشین اعلام شد، گزارش این جلسه را در ۵ خبر به اطلاع شما خواهیم رساند و در این خبر ۵ سوال آخر و پاسخ آنها منتشر شده است.

به گزارش تیتر آزاد، علی اصغر منصوری شهردار آزادشهر شب گذشته به ۲۳ سوال اعضای شورای شهر پاسخ گفت که در این خبر ۵ سوال آخر و پاسخ آنها به اطلاع شما خواهد رسید.

سوال نوزدهم شورای شهر از منصوری؛ عدم نظارت بر عملکرد و حضور برخی از پرسنل شهرداری و پرداخت نامناسب و غیر متعارف اضافه کاری ، ماموریتی و بدون لحاظ مبانی و ... در نهایت حیف و میل بیت المال.

پاسخ منصوری؛ این اضافه کاریها در شهرداریها وجود دارد ، اما چشم، تلاش می کنم که کنترل بیشتری شود و اصول و ضوابط و قوانین رعایت شود.


سوال بیستم؛ علت عدم انتقال مکان بازار هفتگی از پشت پارک شهر و ایجاد بازار در خیابان گلزار شهدا و فراهم نمودن اعتراضات مردم و عدم توجه به مصوبهای شورای شهر در این خصوص.

جواب شهردار؛ خواهش می کنم که به گذشته نگاه کنید. ۵ شنبه بازار از چه زمانی ایجاد شده بود! خیلی قبل از من. ۱۰۰۰ متر زمین روبروی مزار داریم که اگر اجازه دهید ان را اماده کنم و ۵ شنبه بازار را به آنجا انتقال دهم.
در خصوص شنبه بازار هم باید بگویم که بررسی ها را انجام دادم و انتهای بیست متری معلم را جای مناسبی برای انتقال آن دیدم. اگر تصویب کنید در یکی دو هفته آینده آن را انتقال خواهم داد.


سوال بیست و یکم؛ علت عدم تعیین و تکلیف قرارداد شرکت نگهداری فضای سبز شهری ، شرکت سبزاوران تمیشه با توجه به برنده شدن آن در فراخوان و اتمام فرصت ۲۵ درصد افزایش داده شده و نهایتا عدم توجه به ترتیبات مقرر در آییننامه مالی شهرداریها و کشاندن پرونده ان به اداره کل بازرسی و زیر سوال بردن شهرداری و شورای شهر.

جواب منصوری؛ من اینکار را انجام نداده‌ام. روز سوم بعد از مناقصه ر حالیکه هنوز ۴ روز برای نوشتن صورتجلسه و اعلام برنده وقت داشتیم، از سازمان بازرسی پرونده‌ها را مطالبه کردند. من نمی دانم که چه کسی به سازمان بازرسی اطلاع داده بود. چون پرونده‌ها نبود، نمی توانستیم صورتجلسه را بنویسیم. سازمان بازرسی یک ایراد گرفته است و اعلام کرده شرکت تمیشه آنالیز قیمت را بالا و و در فرم جمع قیمتها را پایین در نظر گرفته است و این تخلف است. به مالی اداره گفته ام که بررسی کند و اگر این تخلف غیر قانونی انجام نشده تمیشه را برنده اعلام کند ، در غیر اینصورت باید تصمیم دیگری بگیریم.

سوال بیست ودوم؛ عدم حسن مراقبت و نظارت در واگذاری امور کشتارگاه شهرداری به اشخاص که به دلیل فقدان آینده نگری لازم از همان ابتدای امر به انصراف طرف قرارداد و عملا لغو تعهدات انجامیده، و پیامدهای اجتماعی ، مالی و وظیفه مندی شهرداری زیر سوال قرار گرفته است.

جواب شهردار؛ انصرافی از طرف ایشان نبود. قبل از بنده، کشتارگاه پلمپ بود. ما انجا را فعال کردیم. نظر فرماندار این بود که آقای قاسمی که می خواهد کشتارگاه صنعتی بزند، کار را بلد است و مدیریت را به او بسپاریم و به او اجاره دهیم. این کار را کردیم، اما بعد از یکی دو ماه فهمیدیم که کار درست پیش نمی رود، قرارداد را لغو کردیم و برای طلب اجاره روی چکها اقدام کردیم. اگر نظارت نبود که باید بعد از یکسال می فهمیدیم.

سوال بیست و سوم؛ عدم اجرای عملیات عمرانی در مسیر یخچالی با اینکه چند بار به شهردار تذکر داده شده است.

جواب: در خصوص یخچالی بارها با شما صحبت و مشورت کردیم. آب یخچالی به سمت فلکه الله می امد و خروجی نداشت، لذا با خیلی ها برای حل این مشکل رایزنی کردیم، تا اینکه به این نتیجه رسیدیم که جاده مینودشت را به سمت جلال اباد برش دهیم و با زدن پل اب را به سمت شبکه فاضلاب جلال آباد هدایت کنیم که بزودی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/