هفته گذشته آقای عسگر عرب عامری از شهروندان آزادشهری بخاطر سکته مغزی جان خود را از دست داد. فرزندان وی بر این باورند که اگر بیمارستان حضرت معصومه شهرستان آزادشهر در اعزام پدرشان به گنبد تعلل نمی کرد، احتمال زنده بودن پدرشان وجود داشت.

به گزارش تیتر آزاد، هفته گذشته آقای عسگر عرب عامری از شهروندان آزادشهری بخاطر سکته مغزی جان خود را از دست داد. فرزندان وی بر این باورند ، اگر بیمارستان حضرت معصومه در اعزام پدرشان تعلل نمی کرد، احتمال زنده ماندن پدرشان وجود داشت.

در این خصوص مهدی عرب عامری فرزند گوچک مرحوم به خبرنگار ما گفت: نزدیک ساعت ۸ صبح بود که حال پدرم بهم خورد و بدنش لمس شد. سریعا به اورژانس زنگ زدیم و وی را به بیمارستان حضرت معصومه بردیم.

در بیمارستان دکتر آمد و گفت که بیمار سکته مغزی کرده و باید از گردن وی سنوگرافی بگیرید. سنو گرافی گرفتیم و خانم دکتر با دیدن سنوگرافی گفت، در گردن بیمار که اثری از لخته خون دیده نمی شود، اما احتمال اینکه در سر بیمار لخته خون باشد وجود دارد لذا سی تی اسکن از سر نوشت.

مسئولان بیمارستان حضرت معصومه گفتند اینجا دستگاه سی تی اسکن نداریم و بیمار باید به گنبد انتقال یابد. اگر خودتان بخواهید پدرتان را به گنبد ببرید باید رضایت نامه بنویسید که بیمارستان حضرت معصومه هیچگونه مسئولیتی در قبال این بیمار ندارد، اما اگر بخواهیم ما اعزامش کنیم باید تا ۸ شب صبر کنید، اگر بیمار اورژانسی دیگری نداشتیم، او را به گنبد انتقال خواهیم داد.

ما که امکانات انتقال بیمار سکته مغزی را نداشتیم و با سخنان مسئولان بیمارستان خیالمان راحت شد که بیماری پدرمان اورژانسی نیست ( با این باور که اگر بیماری پدر اورژانسی بود آنها وی را سریعا انتقال می دادند) تا شب منتظر شدیم. ظهر بود که حال پدرمان بهتر شد و دستش را تکان داد، با ما صحبت کرد، دست خواهرمان را فشرد و روی تخت نشست.

ساعت ۶:۳۰ شب بود که حال پدرم دوباره بهم خورد و بیمارستان وی را با ارژانس به گنبد فرستاد. برادرم با اورژانس رفت.
( در تماس تلفنی با برادر مهدی در خصوص مسیر انتقال، وی از خالی بودن باک بنزین و کپسول اکسیژن آمبولانس خبر داد و گفت: راننده در مسیر بنزین زد و کپسول اکسیژن را در بیمارستان تامین اجتماعی گنبد پر کرد)

در گنبد از پدرم سی تی اسکن می گیرند و به بیمارستان تامین اجتماعی می برند. در بیمارستان تامین اجتماعی گنبد، اعلام می شود که متخصص مغز و اعصاب ندارند و باید بیمار به بیمارستان پیامبر اعظم برود. به بیمارستان پیامبر اعظم که می رسند آنجا نیز اعلام می کند که دکتر چوگان در بیمارستان مطهری است و باید به آنجا بروید.

خلاصه به بیمارستان مطهری رفته و آنجا هم اعلام می شود که دکتر چوگان در بیمارستان بسکی در اتاق عمل مشغول عمل است. به علت پر بودن آی سی یو پدرم را در اورژانس مطهری بستری کرده و به بیمارستان بسکی رفتند و سی تی اسکن را به دکتر نشان می دهند. ( ساعت ۱۰:۳۰ شب) دکتر اعلام می کند که بیمار را بستری کنید، اما با این شرایطی که سی تی اسکن نشان می دهد، بیمار زنده نخواهد ماند.

همانطور که گفتم در مطهری جا نبود و پدرم دوباره به بیمارستان پیامبر اعظم می برند. آنجا در ابتدا بخاطر اینکه بیمارستان حضرت معصومه برگه اعزام را پر نکرده بود، پدرم را پذیرش نمی کردند و می گفتند بروید برگه اعزام را بیاورید، اما با کلی التماس بلاخره وی را در ساعت ۱۲ شب بستری می کنند.

از ۱۲ شب تا ۵ صبح که پدرم فوت کرد، فقط یک دکتر عمومی به وی سر زد. ما فکر می کنیم که اگر بیمارستان حضرت معصومه همان ۹ صبح پدرمان را به گنبد اعزام می کرد، احتمال زنده بودن پدرمان وجود داشت، این موضوع باعث ناراحتی ما شده است.

انتهای پیام/