امام جمعه موقت نگین شهر گفت: امروز بزرگترین معروف در جامعه امیدافزایی و نهادینه کردن روح مقاومت و ایستادگی می باشد و در مقابل بزرگترین منکر ، تخریب ارزشها و القاء ناامیدی و ایجاد یاس در مردم و سیاه نمایی دستاوردهای عظیم نظام اسلامی است.

به گزارش تیتر آزاد، حجت الاسلام رضا دیلمی امام جمعه موقت نگین شهر در خطبه اول نماز جمعه این شهر ، بصیرت و تشخیص حق از باطل، زمینه سازی نزول رحمت و برکات الهی، حفظ انسان از مکر و خدعه دشمنان و آسان شدن امور را از آثار تقوا و رستگاری برشمرد و اظهار کرد: سعادت انسان در دنیا و آخرت هدف نزول آیات وحی و ارسال انبیاء و اولیای الهی است در سایه تقواست که انسان عظمت و عزت پیدا می کند.

حجت الاسلام دیلمی سپس به بیان جایگاه رفیع نماز جمعه به عنوان یکی از مولفه های مهم قدرت نرم نظام انقلابی اشاره کرد و افزود: حدود 900 آیه قرآن کریم به واژگان نماز اشاره دارد که نشان از عظمت آن می باشد و در بین نمازها یکی از با فضیلت ترین آنها نماز جمعه است .

امام جمعه موقت نگین شهر با اشاره به نامه امام علی علیه السلام به حارث همدانی و روایتی از نبی مکرم اسلام گفت: اگر معذوریتی نداری نماز جمعه را ترک نکن حضور در نماز جمعه منشا خیر و برکات الهی و بستر استجابت دعا است و سبک شمردن آن نشانه نفاق است و هر قدمی که انسان به سوی نماز جمعه بر می دارد خداوند متعال هول و هراس قیامت را از انسان کم می کند.

وی بیان کرد: نماز جمعه ای که امروز به برکت خون شهدا و هدایت و رهبری امامین انقلاب اسلامی احیا شده است امروز مروج اندیشه تابناک ولایت و محور گفتمان سازی تمدن نوین اسلامی است، پیام های آسمانی و امید بخش سیاسی و عبادی آن حقیقتا هراس به دل فتنه گران و عناصر استکباری می اندازد و همجمه های دشمن علیه این محراب الهی نشان از اثرگذاری مهم آن در تعالی اسلام ناب دارد.

حجت الاسلام دیلمی تصریح کرد: اگر امروز در جهان شاهد درماندگی و غروب تمدن فسادآور و پوسیده و ماشینی جهان غرب هستیم به خاطر معنویت گریزی و عدم اتصال به رهبری الهی و استفاده از ظرفیت های با عظمتی چون نماز جمعه است، تمسک به ولایت ، سرچشمه بالندگی و پویایی جامعه می باشد.

امام جمعه موقت نگین شهر در خطبه دوم نماز جمعه این شهر ابتدا به بیان راههای رسیدن به تقوا پرداخت و افزود: انجام واجبات و ترک محرمات، ترک دنیا طلبی، محاسبه نفس، کنترل زبان و توجه به حضور خدای سبحان در همه امور از جمله راه های رسیدن به تقواست .

وی در ادامه به موضوع جایگاه مهم فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر در تعالی جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر رمز پایداری و برپایی دستورات الهی و نهادینه سازی مسئولیت پذیری و وظیفه مندی در جامعه است در سایه امر به معروف و نهی از منکر است که ارزش ها احیا می شود و زیبایی های جامعه دینی جلوه گر می شود و این یک تکلیف شرعی و دینی است که متاسفانه د ر جامعه ما کم رنگ شده است.

حجت الاسلام دیلمی با استناد به نصوص دینی و روایات اسلامی اظهار کرد: بهترین امت در نزد خدای سبحان، کسانی هستند که امر به معروف و نهی از منکر می کنند فریضه ای که به فرموده مولی متقیان علی علیه السلام ، حتی جهاد در راه خدا در برابر آن همانند آب ناچیزی در مقابل دریاست ، چرا که یک مولفه مهم در بستر حراست اجتماعی است.

امام جمعه موقت نگین شهر بیان داشت: امروز بزرگترین معروف در جامعه امیدافزایی و نهادینه کردن روح مقاومت و ایستادگی می باشد و در مقابل بزرگترین منکر ، تخریب ارزشها و القاء ناامیدی و ایجاد یاس در مردم و سیاه نمایی دستاوردهای عظیم نظام اسلامی است و این در حالی است به فضل الهی به اذعان دشمنان قسم خورده نظام، خورشید تابناک گفتمان انقلاب اسلامی در بلندای عالم با قدرت و صلابت به رغم تمام خدعه ها و دشمنی ها و با تکیه بر میراث امام و شهدا، نظاره گر افول و غروب تمدن نکبت بار، چپاول گر و پوسیده نظام سلطه می باشد.

وی گفت: امروز بزرگترین منکر، بی توجهی به ظرفیت های داخلی و خرید کالای خارجی و بسترسازی شغل برای جوانان اروپایی، شایعه پراکنی در فضای مجازی و هم سویی با دشمن، نادیده گرفتن خدمات بی بدیل نظام اسلامی، دل سپردن به دجال واره ها و ماهوارها، تولید محصولات ضد دینی و فرهنگی از جمله لباس هایی که در شان یک مسلمان نیست می باشد که در این خصوص متولیان امر باید پاسخگو باشند.

حجت الاسلام دیلمی در پایان به دزدی اخیر انگلیسی ها اشاره کرد و اعلام کرد : انگلیسی ها بار دیگر خباثت و ذات درنده ی خود را به دنیا نشان دادند و انسان به عقلانیت برخی شک می کند که چگونه به گفته های اینها برخی دل می بندند به فضل الهی با ارداه غیورمردان این ملت به زودی جهان شاهد گریه و زاری انگلیسی ها به خاطر این دزدی دریایی خواهد بود.

 انتهای پیام/