نیروهای ارتش یمن در ادامه عملیات مقابله با تجاوز مزدوران ائتلاف سعودی در مرزهای شمال غرب یمن چهار فروند موشک «زلزال یک» به مواضع آنها شلیک کرده و سیزده نفرشان را هم در یک عملیات تک تیراندازی کشتند.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از خبرگزاری فارس، رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی روز پنجشنبه چهار موشک «زلزال 1» را به سمت مواضع و تجمعات مزدوران سعودی در جبهه «حیران» در استان مرزی حجه شلیک کردند.

به گفته یک منبع نظامی چهار موشک زلزال 1 و تعدادی گلوله توپ به مواضع و تجمعات مزدوران در جبهه حیران شلیک شد که چند کشته در صفوف آنها بر جای گذاشته و یک انبار اسلحه را به آتش کشید.

به گزارش وبگاه خبری المسیره، رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی در بیستم سپتامبر جاری به مواضع مزدوران سعودی در شرق حیران حمله کردند و با رسیدن به سنگرهایشان تعدادی از آنها را کشته و زخمی کرده و تجهیزات جنگی آنها را به غنیمت گرفتند.

در همین حال سیزده عضو نیروهای متجاوز ائتلاف سعودی در عملیات تک تیراندازی در استان حجه کشته شدند.
یک منبع در واحد تک تیرانداز ارتش یمن از کشته شدن 13 عضو نیروهای متجاوز سعودی و آمریکایی در جبهه‌های مرزی حیران و حرض خبر داد.
9 عنصر نیروهای متجاوز هم در دهم سپتامبر با انجام عملیات تک تیراندازی ارتش یمن در حیران و جنوب حرض کشته شدند.

رزمندگان یمنی در جریان درگیری‌های روزهای اخیر در شمال استان حجه(شمال غرب یمن) موفق شدند ضربات مهلکی را به مزدوران سعودی در بخش‌های «حرض و حیران» وارد آورند.

مزدوران رژیم سعودی تلاش می‌کنند با اشغال کامل بخش حیران در حجه، خود را به منطقه «عبس» در مرکز استان برسانند تا مسیر مواصلاتی ارتش یمن از استان صعده به مناطق ساحلی را محدود کنند.

نیروهای مزدور ائتلاف سعودی ۱۲ درصد از مساحت استان حجه از جمله صحرای «میدی» به همراه نقاطی از بخش های «حیران، حرض و طوال» را در اشغال خود دارند و سایر مناطق در کنترل ارتش یمن است.

استان حجه از غرب با دریای سرخ، از شمال با استان جیزان عربستان و از جنوب با استان الحدیده و المحویت هم مرز است؛ و اهمیت راهبردی آن به این دلیل است که نیرو و تجهیزات ارتش یمن برای رسیدن از استان صعده به استان الحدیده از استان حجه می‌گذرد.

انتهای پیام/.