رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان گلستان گفت: کسانی که از طریق پول‌های نامشروع و خلاف شرع به دنبال خرید و فروش آراء و کسب آرای مردم باشند با آنها برخورد خواهیم کرد.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از خبرگزاری فارس ، حمیدرضا بهمنی‌نژاد بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز 10 آذرماه آغاز شد، لازم است افرادی در انتخابات ثبت‌نام کنند که از صلاحیت‌های قانونی برخوردار باشند.

وی آشنایی کاندیداها با قانون را از مولفه‌های مهم ورود به رقابت‌های انتخابات برشمرد و تصریح کرد: نامزدهای انتخابات قبل از ثبت‌نام لازم است با مجموعه قوانین انتخابات مجلس شورای اسلامی آشنایی داشته باشد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان گلستان از افراد فاقد صلاحیت‌های انتخابات خواست تا در این عرصه ورود نکنند و افزود: نامزدها باید قبل از ورود به این عرصه شرایط خود را با مواد 28، 29 و 30 قانون انتخابات مطابقت دهند، چنانچه فاقد شرایط قانونی باشند در انتخابات ثبت‌نام نکنند.

بهمنی‌نژاد با اشاره به اجرای دقیق قانون در برگزاری انتخابات ابراز کرد: این اطمینان را به مردم می‌دهیم که سلامت انتخابات و حفظ آرای مردم جزو حق‌الناس است و در این زمینه با احدی عهد اخوت نبستیم.

* هیئت‌های نظارت بر انتخابات با رعایت دقیق قانون از آرای مردم صیانت می‌کنند

وی تاکید کرد: هیئت‌های نظارت بر انتخابات با رعایت دقیق قانون از آرای مردم صیانت خواهند کرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف آن را به مسوولان ذیربط و مراجع قضایی گزارش می‌دهند.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان گلستان؛ برخورداری از حُسن شهرت، دارا بودن ایمان و التزام عملی به اسلام و قانون اساسی را از شاخصه‌های انتخاب معتمدین اصلی و علی‌البدل در شکل‌گیری هیئت‌های اجرایی برشمرد.

بهمنی‌نژاد از فرمانداران و بخشداران خواست در معرفی افراد واجد شرایط به هیئت‌های نظارت شاخصه‌های مذکور را ملاک عمل قرار دهند و در این زمینه اصل بی‌طرفی کامل در انتخابات را رعایت کنند و به کاندیدای انتخاباتی خاصی گرایش نداشته باشند.

* با کسانی که از طریق پول‌های نامشروع به دنبال خرید و فروش آراء و کسب آرای مردم باشند برخورد می‌شود

وی با تاکید بر اینکه هیئت‌های نظارت شورای نگهبان تحت‌تاثیر فشار هیچ فرد و یا گروه سیاسی قرار نخواهند گرفت، گفت: در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات تنها بر مبنای موارد مندرج در قانون و نتایج استعلام از سوی مراجع قانونی اقدام خواهیم کرد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان گلستان گفت: کسانی که از طریق پول‌های نامشروع و خلاف شرع به دنبال خرید و فروش آراء و کسب آرای مردم باشند با آنها برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/