استاندار گلستان گفت: بسیج در همه عرصه‌های حضوری موثر و فراگیر دارد و امروز هم لازمه تداوم انقلاب اسلامی حفظ روحیه و تفکر بسیجی است.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از خبرگزاری تسنیم ، هادی حق‌شناس پیش از ظهر امروز در اجتماع بزرگ بسیجیان استان با عنوان همایش اقتدار و شکوه مقاومت اظهارداشت: امام خمینی (ره) در همان ابتدای پیروزی انقلاب با نگاه تیزبین خود برخی نهادها را پایه‌گذاری کرد اما بسیج معجزه امام راحل در نهادسازی انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه بسیج در استحکام و استمرار انقلاب اسلامی اثرگذار است، افزود: بسیج تنها نهاد فراگیر انقلاب اسلامی است؛ امروز هیچ سازمان و ارگانی را سراغ نداریم که بسیج در آن وجود نداشته باشد.

استاندار گلستان با اشاره به برکات بسیج برای ملت ایران خاطرنشان کرد: بسیج را می‌توان تنها نهادی دانست که کمترین هزینه را به انقلاب تحمیل کرده اما بسیار پربرکت و موثر بوده است. در 8 سال جنگ آنچه نداشتیم تجهیزات مدرن یا نیروهای انسانی ماهر بودند اما نیروهای باانگیزه، خدایی، مخلص و ایثارگری را داشتیم که بی‌ادعا بودند.

وی ادامه داد: از بیش از 200 هزار شهید انقلاب اسلامی افزون بر 90 هزار نفر آنان از بسیجیان بودند؛ به همان اندازه هزینه جنگ و دفاع از انقلاب و ملت ایران بر دوش بسیجیان بود.

بیشتر بخوانید
اجتماع بزرگ بسیجیان گلستانی برگزار شد

اجتماع 10 هزار نفری بسیجیان در شهرکرد برگزار شد

ولایت‌فقیه و بسیج استقلال امروز ایران را رقم زده است

حق‌شناس با بیان اینکه دستاوردهای بسیج پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز فراوان و ارزشمند است، گفت: بسیج در همه عرصه‌های حضوری موثر و فراگیر دارد و امروز هم لازمه تداوم انقلاب اسلامی حفظ روحیه و تفکر بسیجی است.

وی درباره نقش بسیج در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب نیز بیان داشت: مرکز ثقل و کانون بیانیه بر تمدن‌سازی اسلامی تأکید دارد و اجرا و تحقق آن با استفاده از ظرفیت بسیج خواهد بود.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم به پیشرفت و ترقی برسیم، مسائل و مشکلات خود را حل کنیم جز استفاده از ظرفیت نهاد مقدس بسیج، چاره دیگری نداریم. امروز تقویت تولید، افزایش کارایی و بهره‌وری و کم کردن مشکلات مردم با تفکر و روحیه بسیجی امکانپذیر است.

وی مردمی بودن را یکی از ویژگی‌های بارز بسیج دانست و افزود: یکی از گرفتاری‌های ما این است که کمتر به مشکلات و معضلات مردم توجه عمیق می‌کنیم. شاید خیلی اوقات نتوانیم خواسته‌های مردم را محقق کنیم اما اینکه مشکلات آنان را درک کنیم، خواسته زیادی نیست. مسئولان باید مانند بسیج بین مردم حضور داشته باشند و براساس این فرهنگ و مکتب به حل مشکلات مردم بپردازند در غیر اینصورت فاصله ما با مردم هر روز بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/