رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت: معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان نایب رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان است اما از زمان تصدی این پست حتی یک جلسه را هم حضور نداشته‌اند که این نشان از بی‌توجهی به پیشگیری از وقوع جرم است.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان در جلسه امروز شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با بیان اینکه متاسفانه برخی مسئولان دستگاه‌های اجرایی هنوز به موضوع پیشگیری توجه نمی‌کنند گفت: معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان نایب رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان است اما از زمان تصدی این پست حتی یک جلسه را هم حضور نداشته‌اند که این نشان از بی‌توجهی به پیشگیری از وقوع جرم است.

وی با بیان اینکه وظیفه دستگاه قضایی بر اساس قانون، نظارت است، افزود: به علت این برخی مدیران اجرایی به وظیفه خود به ویژه در مقوله پیشگیری درست عمل نمی‌کنند، دستگاه قضایی مجبور به تصدی‌گری و پیش قدم شدن است در حالیکه وظیفه ما مطالبه‌گری است.

رئیس‌کل دادگستری گلستان با بیان اینکه وقتی مسئولان رده بالای دستگاه‌های اجرایی به مقوله پیشگیری کم توجه هستند، شاهد خسارت‌های زیاد در حوادث و بلایای طبیعی مانند سیلاب اخیر گلستان هستیم.

هاشمیان با تاکید بر این که خواسته مردم از دستگاه قضایی برخورد با مدیران متخلف است خاطرنشان کرد : دادستان‌ها، مدیرانی را که در زمینه پیشگیری از وقوع جرم بی‌توجه هستند و اقدامی نمی‌کنند به میز محاکمه بکشانند.

وی در ادامه سخنان خود به ادامه آتش زدن کاه و کلش محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: آتش زدن بقابای گیاهی با وجود هشدارهایی که داشتیم همچنان در استان ادامه دارد و این نشان می‌دهد دستگاه‌های اجرایی متولی آنچنان که باید بر امر پیشگیری اهتمام ندارند.

رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: بارندگی‌ها علفزارها و بوته زارها را مملو از گیاهان کرده‌اند که اگر آتش بقایای محصولات کشاورزی به جنگل‌ها و مراتع سرایت کند، کنترل آتش مشکل خواهد بود.

وی تاکید کرد : روز و شب گذشته در بازدیدی که از استان داشتیم مواردی از آتش زدن بقایای گیاهی را مشاهده کردیم و از دادستان‌های این شهرستان‌ها خواستیم علاوه بر برخورد با کسانی که اقدام به این کار می کنند، مسوولان دستگاه‌های اجرایی را هم که برای پیشگیری از آتش زدن بقایای گیاهی اقدامی نکرده‌اند بازخواست کنند.

انتهای پیام/