کمیته امداد استان گلستان با کسب رتبه برتر کشوری در همایش سراسری مدیران در دفتر مرکزی کمیته امداد مورد تجلیل قرار گرفت.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از گلستان ما، امان اله حسین پور، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گزارشی اجمالی از عملکرد سال گذشته این نهاد در کسب این رتبه کشوری ارائه کرد و گفت: تیرماه سال جاری کمیته امداد استان گلستان توانست از میان ۳۲ استان جزو هفت استان برتر کشوری قرار گیرد.

Emdad 1

وی افزود: استان‌های برتر در تمامی شاخص‌ها و سرفصل‌ها اعم از اشتغال، مسکن، حمایت، مشارکت‌های مردمی، درمان، زکات، تسهیلات قرض‌الحسنه، فعالیت‌های فرهنگی، اکرام ایتام و سایر فعالیت‌ها مورد ارزیابی قرارگرفته و حائز رتبه برتر شدند.

حسین پور با اشاره به کسب رتبه نخست کشوری گلستانی‌ها در پرداخت زکات و صدقه سال ۹۶ گفت: سال گذشته از ۸۱ میلیارد تومان مشارکت‌های مردمی، بیش از ۳۷ میلیارد تومان زکات و کفاره و هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از مردم صدقه جمع‌آوری شد.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان بابیان پرداخت دو هزار و ۴۰۰ کمک‌هزینه جهیزیه به نوعروسان عنوان کرد: این نهاد سال ۹۶ با پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی ۹ هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز و هزار و ۲۵۰ دانشجو و طلبه گام‌های مؤثری برای حمایت تحصیلی مددجویان انجام داده است.

حسین پور با تأکید برافزایش ۲۵ درصدی اعتبار ویژه مناطق محروم و مرزی استان گلستان افزود: سال ۹۶، هزار و ۳۹۲ خدمت مسکن اعم از ساخت، خرید، تعمیر مسکن بااعتبار ۱۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه ارائه شد.

Emdad 1

وی یادآور شد: سال گذشته بااعتبار سه میلیارد و ۸۶۴ میلیون تومان، ۶۸ هزار و ۵۲۰ مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان از خدمات و فعالیت‌های فرهنگی این نهاد بهره‌مند شدند.

این مقام مسئول با تأکید بر نقش اشتغال نیازمندان در توانمندسازی خانوارها عنوان کرد: سال ۹۶ کمیته امداد استان گلستان توانست با جذب ۹۳ درصدی تسهیلات بانکی با پرداخت ۶۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای سه هزار و ۷۰۴ مددجو اشتغال ایجاد کند.

وی با اشاره به خودکفایی ۸۱۰ مددجوی گلستانی و خروج آن‌ها از گردونه حمایت کمیته امداد در سال گذشته گفت: سال ۹۶ پنج هزار و ۷۰۰ مددجو بااعتبار ۷۲۵ میلیون تومان از دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

گفتنی است، کمیته امداد استان گلستان دارای ۱۰۴ هزار نفر مددجو و ۶۰ هزار خانوار تحت حمایت است./ روابط عمومی کمیته امداد

Emdad 1

Emdad 1

Emdad 1

Emdad 1

Emdad 1

انتهای پیام/