فرمانده سپاه آزادشهر در دیدار اصحاب رسانه با وی گفت: بسیج رسانه نباید خودش را محدود کند و تا جایی که می تواند باید همه‌ي خبرنگاران از هر تفکری را جذب نماید. تنها کسانیکه جلوی نظام می ایستد در بسیج رسانه جای ندارد. ما باید جذب حداکثری و دفع به ضرورت داشته باشیم.

به گزارش تیتر آزاد، تعدادی از اصحاب بسیج رسانه شهرستان آزادشهر، عصر امروز با فرمانده سپاه آزادشهر دیدار کردند.

سرهنگ پاسدار فرامرز(علی) دیلم کتولی فرمانده سپاه ناحیه آزادشهر در این دیدار ضمن تشکر از حضور آنها، اظهار کرد: شما اصحاب بسیج رسانه، پرچمدار جبهه دفاع مقدس فرهنگی هستید.

وی افزود: بنده با بررسی‌هایی که در این مدت کوتاه حضورم در آزادشهر انجام دادم، متوجه شده‌ام که خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان در بحث مطالبه گری، انتقال اتفاقات خوب به مردم و مسئولیتهای این حوزه واقعا درخشیده‌اند.

سرهنگ دیلم در ادامه بیان کرد: در حال حاضر مهمترین ابزار دشمنان برای صدمه زدن به نظام ما استفاده از حوزه رسانه است. این روزها می بینید که دستگیری سرشبکه معاند آمد نیوز، تیتر اصلی همه‌ي خبرگزاریهای جهان شده است و این حکایت از اهمیت رسانه در تاثیرگذاری و نفوذ بر بدنه جوامع دارد و دستگیری یکی از سرکرده‌های جنگ رسانه‌ای دشمن با واکنش جهانی روبرو شده است.

فرمانده سپاه آزادشهر تصریح کرد: آسیبهایی در حوزه رسانه وجود دارد که دشمن از آنها برای تخریب نظام استفاده می کند. نشود خدای ناکرده با بیتوجهی و یک انحراف کوچک، از ابزاری که در دست برای تقویت و استحکام نظام داریم، به نفع دشمنان استفاده کنیم.

وی گفت: آبروی مردم از نکاتی است که در دین ما به آن سفارش بسیاری شده است، لذا در این حوزه باید توجه زیادی کرد و رعایت حفظ آبروی مردم و مسئولین شود. خدماتی که مسئولین انجام می دهند را به درستی و به موقع انتقال دهیم و از ناامید شدن مردم جلوگیری کنیم.

سرهنگ دیلم اظهار کرد: الان در کشور، کارهای اندک انجام شده در زمان پهلوی بزرگنمایی می شود و از خدمات نظام کمتر گفته می شود، به گونه‌ای که انگار در ۴۰ سال انقلاب اتفاقی نیفتاده است. اینها بخاطر انتشار اخبار دلسرد کننده و انتقال ندادن درست و به موقع خدمات نظام به مردم است.

فرمانده سپاه آزادشهر بیان کرد: اگر اخبار را درست و به موقع به مردم انتقال دهیم، مطمئن باشید که در نهایت کمبودها، جامعه در آرامش خواهد بود. در زمان جنگ هم اخبار تلخ داشتیم، اما این اخبار به گونه‌ای به مردم می رسید که دل مردم را خالی نکرده و آنها را ناامید نکند.

وی تصریح کرد: امام خمینی سلاح تبلیغات را برنده‌تر از سلاح جنگ معرفی کردند و امام خامنه‌ای در زمانی که برخی از رسانه‌های داخلی شیپور دشمن شده بودند فرمودند، هر کسی در هر رسانه‌ای بخواهد ندای تفرقه سر دهد، چه بخواهد و چه نخواهد مزدور دشمن است. این حکایت از اهمیت و تاثیرگذاری رسانه دارد، زیرا اگر تاثیرگذاری رسانه گسترده نبود، شاید رهبر معظم انقلاب این نسبت را به آنها نمی دادند.

dilam katoli2

سرهنگ دیلم گفت: در گذشته رسانه‌های بیگانه اخبار را زودتر از رسانه‌های ما بیان می کردند و این یک موضوع باعث رجوع مردم به آنها می شد، اما خوشبختانه چند مدتی است که اخبار به موقع و درست به مردم می رسد و باعث شده مردم اخبار را از رسانه‌های داخلی دنبال کنند و رجوع به رسانه‌های بیگانه کمتر شود.

فرمانده سپاه آٖزادشهر تاکید کرد: یکی از وظایف اصلی رسانه‌ها مطالبه‌گری است. در کشور ما مطالبه‌گرتر از رهبر انقلاب نداریم، لذا سعی کنید که به تبعیت از مقام معظم رهبری، خواسته‌های مردم و نظام را از مسئولین مطالبه کنید. اخبار را به موقع و درست به مردم برسانید. با ارائه گزارش از خدمات مسئولین و نظام، مردم را نسبت به آینده امیدوار کنید، زیرا ناامید کردن مردم، از تکنیکهای دشمن برای دلسرد کردن مردم از نظام است.

وی خطاب به اعضای بسیج رسانه اعلام کرد: در اتاق بنده بروی شما باز است. هر وقت بخواهید می توانید بیایید و بنده هر کاری از دستم برآید برای پشتیبانی از شما انجام می دهم. بطور مثال اگر جایی برای تهیه خبر با مشکل مواجه باشید، با کلام، قلم و یا حضور خود سعی می کنم که مشکل را برطرف کنم.

سرهنگ دیلم خاطرنشان کرد: بسیج رسانه نباید خودش را محدود کند و تا جایی که می تواند باید همه‌ي خبرنگاران از هر تفکری را جذب نماید. تنها کسی که جلوی نظام می ایستند در بسیج رسانه جای ندارند. ما باید جذب حداکثری و دفع به ضرورت داشته باشیم.

فرمانده سپاه آزادشهر در پایان گفت: دشمنان می دانند که گزینه نظامی در خصوص ایران کارایی ندارد زیرا توان مقابله نظامی با ما را ندارد، لذا از گزینه جنگ رسانه‌ای استفاده می کند و به آن امید بسته است. مجموعه شما بسیجیان اصحاب رسانه می توانید این امید دشمنان را با ناامیدی تبدیل کرده و این گزینه را نیز مانند گزینه‌های دیگر از دست دشمنان بگیرید.

IMG 7508

انتهای پیام/