۸ روز پیش بود که شورای شهر آزادشهر بصورت محرمانه ۲۳ سوال از شهردار آزادشهر پرسیدند و شب گذشته شهردار برای پاسخ گویی به صحن شورا آمد. همانگونه که در خبر پیشین اعلام شد، گزارش این جلسه را در ۵ خبر به اطلاع شما خواهیم رساند و در این خبر ۶ سوال ابتدایی و پاسخ آنها منتشر شده است.

به گزارش تیتر آزاد، علی اصغر منصوری شهردار آزادشهر شب گذشته به ۲۳ سوال اعضای شورای شهر پاسخ گفت که در این خبر ۶ سوال اول و پاسخ آنها به اطلاع شما خواهد رسید.

سوال اول شورای شهر از منصوری؛ عدم رعایت منشور اخلاقی و تکریم ارباب رجوع و سرگردانی و معطل نگه داشتن عده‌ای در برخی از دوایر پر رجوع شهرداری و عدم راهنمایی های مناسب و در نهایت ایجاد نارضایتی عده‌ای از شهروندان یا مراجعین.

پاسخ منصوری؛ تمام دوایر در طول ساعت اداری با حسن اخلاق با ارباب رجوع پاسخ می دهند. اگر در ساعتی کارمندی از کارمندان در دفتر حضور نداشته بخاطر پیگیری کار ارباب رجوعی بوده که قبلا مراجعه کرده است. در زمان مرخصی کارمندان، برای پر کردن جای خالی وی تدبیر شده است. البته در اداره پر تردد و با نیروی محدودی مثل شهرداری ممکن است که ارباب رجوع معطل شود، اما ما با گذاشتن صندلی و امکانات لازم سعی در ایجاد فضایی مناسب برای حضور آنها داشته ایم. همچنین ممکن است در یک قسمت یک نیرو داشته باشیم و آن نیرو برای کاری به بیرون رفته باشد، البته بنده منکر سوء استفاده برخی ها نیستم، که تلاش می کنم جلوی آن را هم بگیرم. لازم به توجه است که در ۶ ماه حضور بنده شهرداری دچار تحول چندانی نشده که موجب نارضایتی مراجعان شده باشد.

 

سوال دوم؛ عدم اعمال، رعایت و ضوابط دقیق شهرسازی در پروانه‌های ساختمانی و ساخت و سازهای شهری در انطباق با طرحهای توسعه شهری مصوب، طرح جامع، طرح تفصیلی و .... و مقررات ملی ساختمان ، الگوها ، استانداردهای مناسب سازی محیط شهری و ایجاد مسائل حاشیه‌ای و اعتراضی.

جواب شهردار؛ تمام پروانه‌ها بر اساس ضوابط شهرسازی صادر شده است. اگر موردی وجود دارد اعلام کنید تا مداخله کرده و مشکل را حل کنم. البته ممکن است که ملکی برای فضای سبز باشد و ما پروانه ساخت داده باشیم. این قانون است که اگر یک زمانی گذشت و ما نتوانستیم برای کاربری‌های خاص تعیین و تکلیف کنیم، می توانیم از این ماده واحده استفاده کنیم.

 

سوال سوم؛ عدم برخورد جدی و قانونی در خصوص مشاغل مزاحم شهری و برانگیختن نارضایتی شهروندان ساکن در جوار این مشاغل از جهات الودگی صوتی و بهداشتی.

جواب منصوری؛ البته بازهم بنده نمی دانم اینجا کجاست. برخی مشاغل داریم که مشاغل مزاحم محسوب می شوند. ما در پی ساخت شهرک مشاغل مزاحم هستیم. در سنوات گذشه هم این مشاغل در شهر بوده است.

 

سوال چهارم؛ عدم توجه به مسائل ترافیکی و گره‌های موجود آن در نقاط پر جمعیت و تردد شهر و در نهایت عدم توجه به احداث پارکینگ‌های عمومی در نقاط مناسب با دریافت حق پارکینگ از ساخت و سازهای به عمل آمده و عدم رعایت وظفه شهرداری در این مورد برابر ماده ۱ نوسازی و عمران شهری.

جواب شهردار؛ اتفاقا بنده به مسائل ترافیکی توجه بسیار کرده‌ام. راه اندازی واحد کارشناسی ترافیک و پیگیری مداوم مشکلات و معضلات ترافیکی و همچنین انجام مصوبات شورای ترافیک و از همه مهمتر توجه به بازگشایی ۳ معبر مهم شهید نوری، معلم و نواب نشان از توجه بنده به این موضوع دارد. همچنین برای کنترل ترافیک بیش از ۸۰ میلیون هزینه دوربین ترافیکی کرده‌ایم.

 

سوال پنجم؛ عدم شفافیت در برگه‌های عوارض و سایر وجوه، سردرگمی مودیان و اجتناب و طفره رفتن از پاسخ شفاف به مراجعین ذی ربط و ایجاد بدبینی افراد به دستگاه شهرداری و شورای شهر.

جواب: این برگه‌ها در همه‌ی شهرها یکسان است. اگر مورد خاصی مشاهده شده دقیقا اعلام گردد تا پیگیر شوم و مشکل را برطرف کنم.

 

سوال ششم؛ کم توجهی به وصول مطالبات معوقه شهرداری که مبالغ بالایی را شامل و در گزارشات حسابرسی شهرداری نیز به وضوح و به تفکیک درج گردیده است.

جواب منصوری؛ بله ما هم قبول داریم. ما خیلی طلبکاریها داریم. الان با اصناف دچار مشکل حاد هستیم. تا الان ۲ جلسه با آنها گذاشته ام و حتی پیشنهاد کرده ام که طبق قانون، وصول مطالبات با انها باشد و درصدی از عوارض را آنها به عنوان حق الزحمه دریافت کنند. اینگونه نیست که ما به مطالبات بی توجهی کرده باشیم. اتفاقا در ۶ ماه‌ای که بنده تصدی شهرداری را دارم، فردی را بطور مستقل جهت وصول مطالبات گماشته‌ام. از طرفی بسیاری از پرونده‌هایی را که به دلایل نامعلوم با توجه به بدهی‌های زیاد راکد مانده بود، به جریان انداختم و بسیاری از مطالبات ۹۵ به بعد را وصول کردم. به همین دلیل است که از بودجه شش ماهه جلوتر هستیم.

ادامه گزارش در خبر بعدی

انتهای پیام/