رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گنبد گفت: مراسم اربعین به حقیقت، دانشگاه رستاخیز امت اسلام و دانشگاه شهادت طلبی و تمرین مشق ایثار و گذشت و سایر اصول اخلاقی و ارزش های فطری که در قیام سیدالشهدا و اصحاب و یاران باوفایش می باشد .

به گزارش تیتر آزاد، حجت الاسلام رضا دیلمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گنبد در گفتگو با خبرنگار ما به بیان جایگاه اربعین حسینی در بسط و گسترش روح مقاومت و ایستادگی و آموزه های عاشورایی در جهان اشاره کرد و آن را از مهمترین مصادیق بسیار مهم بسترسازی تحقق تمدن نوین اسلامی و ایجاد امت واحده جهانی برشمرد و اظهار کرد: اجتماع عظیم و بی بدیل و بی نظیر عاشقان حسینی در اربعین ، شکوه همبستگی و وفاق اجتماعی امت اسلامی است که بر پایة محبت و عشق به امام حسین(ع) و ارزش‌های فطری همچون عدالت‌خواهی، ظلم‌ستیزی و حق طلبی و ولایت مداری شکل گرفته است. این اجتماع میلیونی مردم که از ملت های مختلف و به عشق امام حسین(ع) و لبیک به آرمان های الهی او می باشد خروش و رستاخیز حقیقی و عینی مردم و مسلمانان علیه استکبارجهانی و قدرت‌نمایی ایمان فطری در برابر کفر وشرارت و تروریسم است.

رئیس ستاد شئون فرهنگی شهرستان گنبد کاووس بیان داشت: زیارت اربعین و پیاده‌روی زینب‌گونه آن در واقع، اعلام پیام و تجدید عهد با سیدالشهدا (ع) و شهیدان کربلا و برافراشتن پرچم لبیک یا حسین (ع) و انتقال پیام آن به عمق وجدان‌های بیدار انسانی است. این موج عظیم انسانی صحنه‌ای از شکوه همبستگی و انسجام امت اسلامی با محوریت محبت و عشق به خوبی‌هاست و می‌تواند الهام‌بخش آزادی‌خواهان جهان و تقویت بیداری اسلامی و نهضت فراگیر جهانی علیه ظلم و استبداد و بی‌عدالتی باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گنبد گفت:‌ مراسم اربعین به حقیقت، دانشگاه رستاخیز امت اسلام و دانشگاه شهادت طلبی و تمرین مشق ایثار و گذشت و سایر اصول اخلاقی و ارزش های فطری که در قیام سیدالشهدا و اصحاب و یاران باوفایش می باشد ، مراسم اربعین یک رستاخیز عظیم فرهنگی و مذهبی و اراده ی جهان در حذف استکبار جهانی است که در درون خود افراد مختلف را با هر نگرش ها و لهجه، دور هم، ذیل پرچم واحد فطرت و ارزش‌های الهی، جمع می‌کند.

حجت الاسلام دیلمی با استناد به سخنان گهربار مقام عظمای ولایت در این زمینه افزود: درسی که‌ اربعین‌ به‌ ما می دهد، این‌ است‌ که‌ باید یاد حقیقت‌ و خاطره‌ی شهادت‌ را در مقابل‌ طوفان‌ تبلیغات‌ دشمن‌ زنده‌ نگهداشت‌ و گردهمایی میلیونی و جهانی مردم در اربعین حسینی زنده نگه داشتن یک حماسه عظیم و بسط گفتمان شهادت است .

وی تصریح اظهار داشت :‌ مراسم اربعین نه یک حادثه و رویداد زودگذر، بلکه یک تفکر و فرهنگ ماندگار است که ریشه آن از متن اسلام ناب محمدی(ص) برخاسته اس و ثمر آن رویش های انقلابی و همبستگی امت اسلامی در برابر تهدیدهای دشمنان خارجی است که امثال دستان ناپاک آنها در اغتشاشات اخیر عراق باردیگر بر همگان آشکار شد .

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گنبد در پایان گفت:‌ متولیان فرهنگی، هیئات مذهبی،‌ تشکل های دینی و انقلابی در احیا و معرفی پیام عاشورا نقش مهمی دارند و باید از این فرصت بی بدیل که نتیجه کار فرهنگی و دینی مستمر و به برکت خون مطهر حضرت سیدالشهدا علیه السلام و مجاهدت های صلحا، ابرار، علما و شهدا ایجاد شده است در راستای شناخت بهتری از نهضت امام حسین(ع) به جهان و امتداد گسترش ارزش‌های فطری و نشر معارف و فرهنگ عاشورایی و افشای سیاست‌های استکباری، ظالمانه و ضد انسانی امریکا و هم پیمانانش در منطقة و جهان استفاده حداکثری کنند .

انتهای پیام/