گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با اعلام خبر رسیدگی پرونده پرهام در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی، به تازگی کسانی که قبلا شکایت نکرده بودند، طرح دعوی کرده اند.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از خبرگزاری مهر، هادی هاشمیان از افزایش شاکیان پرونده پرهام خبرداد و اظهارکرد: پرونده پرهام در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادب در مرکز استان رسیدگی خواهد شد و به تازگی کسانی که قبلا شکایت نکرده بودند، طرح دعوی کرده اند.

وی افزود: قرار بود دادگاه علنی متهمان این پرونده به زودی برگزار شود که تلاش می کنیم این امر با تجمیع شکایت های جدید و ارسال آن به قاضی پرونده شعبه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی، زودتر محقق شود.

هاشمیان با بیان این که این پرونده ۳۳ هزار صفحه ای بیش از سه هزار شاکی زیان دیده دارد که در حال رسیدگی، است گفت: اعتماد نابجای مردم در پرداخت پول بدون دریافت سند و رسید، از عوامل کندی در رسیدگی به پرونده است.

وی به پرونده کشف تخلف بزرگ فساد گندم در گلستان هم اشاره کرد و گفت: در این پرونده که با تلاش شورای تامین استان به نتیجه رسید ۸۲ میلیارد ریال تخلف گندم کشف شد.

هاشمیان افزود: متخلفان در این پرونده به جای انبارداری، گندم هایی که دولت تضمینی از کشاورزان خریده بود را با محصول بی کیفیت خارجی جایگزین می کردند و به این روش پول های هنگفتی به جیب زدند.

وی بیان کرد: این پرونده هم به شعبه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی ارجاع شده است.

کد خبر 4694225