امام جمعه اهل سنت نگین‌شهر گفت: با توجه به اینکه ما در کشور اسلامی زندگی می‌کنیم باید توهین به مقدسات هر مجامع اسلامی جرم شناخته شده و برای آن مجازات در نظر گرفته شود.

به گزارش تیتر آزاد، آخوند ابوبکر خوجملی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرستان آزادشهر اظهارداشت: به نظر می‌رسد که در مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه توهین به مقدسات مجامع اسلامی مختلف جرم محسوب شده و به صورت یک قانون درآید. وقتی این عمل جرم شناخته شده و مجازات تعیین شود در جامعه به صورت یک عزم ملی به عملی بازدارنده تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم توهین به هرگونه مقدسات و ادیان مختلف حتی بت‌پرستی منع شده است، افزود: یکی از توصیه‌های اکید قرآن کریم احترام به مقدسات یکدیگر است. هرگونه توهین به ادیان مختلف در این کتاب آسمانی منع شده است.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر بیان داشت: توهین به هرگونه مقدسات و مجامع اسلامی بسیار مضر است و خطرات و تبعات اجتماعی فراوانی را در پی دارد. این توهین‌ها سبب بی‌نظمی و تنش در جامعه می‌شود.

وی ادامه داد: ایران اسلامی منادی وحدت در جهان اسلام است. توهین به مقدسات مجامع اسلامی به صورت یک حرکت غیراصولی و بدون آینده‌نگری در یک رسانه ملی، برای وحدت اسلامی مضر است. این عمل اهداف نظام جمهوری اسلامی را تحت الشعاع قرار می‌دهد و محکوم است.

آخوند خوجملی گفت: توهین به مقدسات اهل سنت مختص مردم ایران اسلامی نیست. اهل سنت در جای جای جهان اسلام زندگی می‌کنند. این حرکت غیرشرعی و غیردینی بوده و باید بر چنین رسانه ای نظارت دقیق داشت. عوامل این توهین باید مجازات شوند تا در آینده به دیگر مقدسات اسلامی چه شیعه و چه سنی توهین نشود.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که رهبر معظم انقلاب توهین به مقدسات اهل سنت را حرام می‌دانند، حجت را بر همه تمام می‌کنند. ایشان در زمانی که رئیس جمهور بودند و برای عمامه‌گذاری خدمت وی بودیم، احترام به مقدسات یکدیگر را از توصیه‌های مهم ذکر کردند. مقام معظم رهبری در آن زمان آینده‌نگری خوبی برای جامعه اسلامی داشتند.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر اظهار کرد: در سیل گلستان مردم اهل سنت و شیعه وحدت عملی را به همه ایرانیان نشان دادند. البته وحدت عملی در این استان از دیرباز مشهود بوده اما در زمان این حادثه تلخ به اوج خود رسید. در چنین زمانی و در ماه مبارک رمضان این حرکات نظام وحدت عملی و اسلامی را خدشه‌دار می‌کند.

وی ادامه داد: در 40 سال گذشته زحمات زیادی برای وحدت اسلامی کشیده شده و این حرکات خسارت زیادی به کشور ما خواهد زد. امنیت ملی ما در این مواقع به خطر می‌افتد. مسئولان نظام جمهوری اسلامی چاره‌ای برای این‌گونه حرکات بیندیشند.

انتهای پیام/