نماز جمعه این هفته آزادشهر با حضور پرشور مردم متدین آزادشهر برگزار شد.

 به گزارش تیتر آزاد، حجت الاسلام عین ا... شهابی، امام جمعه آزادشهر در خطبه‌های این هفته ضمن دعوت خود و مومنین به تقوای الهی ، اظهار کرد: بی صبرانه در انتظار ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت الهی هستیم. ماهی که خداوند در قران کریم برای مومنان دعوتنامه فرستاده و از طریق پیامبر اکرم آن را ابلاغ کرده است.

وی افزود: آنهایی که مشمول کرم الهی هستند و به مهمانی الهی دعوت شده‌اند به بالاترین توفیق و عنایت دست یافته اند. آن پیر‌مرد و پیر‌زن و انسان مریضی که دل در گرو این ماه دارند، اما به دلیل ضعف و بیماری نمی توانند روزه بگیرند، آنها نیز در مهمانی این ماه سهیم می باشند. 

 حجت الاسلام شهابی بیان کرد: پاداش تلاوت قرآن و خواندن دعا و ذکر الهی در این ماه حد و حسابی ندارد و قابل محاسبه نیست، پس بیایید از لحظه لحظه این ماه استفاده کنیم.

خطیب جمعه آزادشهر سپس به سخنان امام خامنه‌ای در دیدار با معلمین و فرهنگیان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: حضرت آقا فرمودند، معلمان پرورش دهندگان مهمترین سرمایه یک کشور، یعنی نیروی انسانی، پایه ریز تمدن نوین، جهادگرانمیدان کاروزار با جهل و نادانی و بی سوادی و سازندگان هوین فرهنگی یک ملت می باشند.

امام جمعه آزادشهر تصریح کرد: آموزش و پرورش باید انسانی دانا، توانا، خردمند، پرهیزگار،پاکدامن، شجاع، هوشیار و اهل اقدام تربیت کند. اگر چنین شود، کشوری پویا درست می شود.پویایی کشور در دست معلمین است و اگر معلمین موفق عمل کنند، کشوری موفق و سربلند خواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری با انتقاد از آنهایی که با هر روشی سعی در تضعیف روحیه انقلابی مردم دارند فرمودند، خداوند از اینها نمی گذرد. با روحیه انقلابی است که می شود جهاد و رشد انقلابی را در پیش گرفت. بنابراین معلمین باید دست به کار شوند و تحولی انقلابی در سطح جامعه دانش آموزی و دانشجویی ایجاد کنند.

 حجت الاسلام شهابی اعلام کرد: حضرت آقا در آن دیدار در خصوص سند ۲۰۳۰ فرمودند؛ سند ۲۰۳۰ خاکریز اول دشمنان در جنگ نرم است. این سند مقابل مبانی فرهنگی ما قرار دارد و در این تردیدی نیست. 

خطیب جمعه آزادشهر افزود: حضرت آقا آب پاکی را روی سند ۲۰۳۰ ریخت. بعد از سخنان رهبری دیگر سخن از سند ۲۰۳۰ جایگاهی ندارد. سند ۲۰۳۰ افکار لیبرالی غربی‌هاست که با جان و روح آموزش ما مغایرت دارد. آداب و فرهنگ غرب با آداب و فرهنگ اسلام کاملا مغایر است و به همین دلیل سند ۲۰۳۰ مردود است.

امام جمعه آزادشهر اظهار کرد: غربی ها در بحث فرهنگ هیچ سرمایه ای ندارند و اگر سرمایه‌ی علمی هم دارند، برگرفته از علم دانشمندان کشور ما و اسلام است.

وی درپایان به سرقتها، درگیری ها و قتل‌های اخیر که بخاطر دعوا بر سر مسائل جزئی اتفاق افتاده اشاره کرد و گفت: در شان جامعه اسلامی نیست که این چینین اتفاقاتی در آن بیفتد. بیایید در تربیت فرزندانمان دقت بیشتری کنیم و سعی کنیم جامعه‌ای امن برای خودمان و در شان اسلام ایجاد کنیم. 

انتهای پیام/