نماز جمعه این هفته آزادشهر با حضور پرشور مردم انقلابی به امامت امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش تیتر آزاد، حجت الاسلام والمسلمین عین ا... شهابی امام جمعه شهرستان آزادشهر در نماز جمعه این هفته، ضمن دعوت خویش و مومنین به تقوای الهی، در خصوص اهمیت نقش زنان در جامعه اظهار کرد: بانوان نقش زیادی در تربیت جامعه دارند. اگر به واقعه کربلا نگاه کنیم، زنان بزرگی همچون حضرت زینب جزء تاثیر گذارترین شخصیتهای جبهه حق بودند.

وی ادامه داد: مادران و زنان با بصیرت شهدای کربلا با تشویق همسران و فرزندان خود به جهاد و شهادت نقش بسزایی در پشتیبانی از ولایت زمانه داشتند. انقلاب ما نیز بانوان بخاطر تربیت انقلابی فرزندان و تشویق فرزندان و همسران خود به دفاع از اسلام و انقلاب و همچنین حضور در بین انقلابیون، نقش زیادی در پیروزی این انقلاب داشتند. امروز هم اگر این انقلاب ماندگار است به دلیل وجود اینچنین مادران و همسرانی می باشد.

خطیب جمعه آزادشهر در رابطه با پیاده روی اربعین خاطرنشان کرد: پیاده روی اربعین بزرگترین همایش و نمایش عاشقان حسینی دنیاست. دشمنان ما از این تجمع و همدلی ترس دارند و سعی در کم رنگ کردن این تجمع حسینی دارند.

حجت الاسلام شهابی ادامه داد: همه‌ی کسانی که توانایی دارند، در این پیاده روی شرکت کنند، زیرا در این تجمع ارزش حضور هر فرد به اندازه صدها موشک است. کسانیکه توان جسمی ندارند تا در پیاده روی شرکت کنند، می توانند با کمک مالی به موکب ها در ثواب این حرکت الهی شریک شوند.
امام جمعه آزادشهر تصریح کرد: گران شدن ارز نمی تواند جلوی شرکت مردم ما در این مراسم را بگیرد. ما برای امام حسین (ع) جان خود و فرزندانم را فدا می کنیم، ما دنیا که ارزشی ندارد.

خطیب جمعه آزادشهر در خصوص جنگ اقتصادی دشمن گفت: تاریخ نشان داده که ما می توانیم و توانستیم و از این جنگ اقتصادی هم پیروز بیرون خواهیم آمد.

وی افزود: ترویج تفکر غربی و تشویق به تسلیم در برابر آمریکا بزرگترین خیانتی است که برخی در داخل کشور همراه با دشمن به تبلیغ آن مشغولند . مردم ما یقین دارد که آمریکا با اسلام و اعتقادات ما مشکل دارد و تا زمانی که دنبال استقلال طلبی، آزادی خواهی و اجرای قوانین اسلامی باشیم دست از مقابله با ما بر نمی دارد و تسلیم شدن نتنها مشکلات را حل نمی کند بلکه آنها را افزایش خواهد داد.

حجت الاسلام شهابی بیان کرد: ملت و کشور ما تنها ملت و کشوری می باشند که جرات ایستادن در مقابل استکبار را دارد.

امام جمعه آزادشهر با اشاره به جلسه اخیر رهبر معظم انقلاب با سران قوا، اظهار کرد: در جلسه سران قوا، همه‌ی دغدغه رهبر عظیم الشان انقلاب مسائل اقتصادی کشور بود. لذا مسئولین کشور باید وارد عمل شوند و این مسائل را برطرف کنند. حل مشکلات نیاز به کار جهادی و انقلابی دارد. هیچ بن بستی وجود ندارد و با استفاده از سرمایه های کشور و تلاش مسئولین می توانیم بر مشکلات فائق بیایم.

خطیب جمعه آزادشهر ادامه داد: دشمن هیاهوی زیادی به راه انداخته و مردم را به خرید بیش از حد نیاز و انبار محصولات دعوت می کند تا اقتصاد ما را با چالش روبرو کند، اما مردم ما بصیرت دارند و دشمن خود را به خوبی می شناسند.

 

تهیه خبر: پویا رجبلو

انتهای پیام/